RCS Kargo Konsolidasyon

PDFPrintE-mail

logistics-lorry

RCS Konsolidasyon Grupaj

Günümüzde başarılı işletme faaliyetinin sürdürülmesi için etkin mal dağıtım sistemi mecburidir. Küçük bir ürün partinin kısa zamanda gönderilip teslim alınması her işletmenin zaman zaman olsa bile karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Son zamanlarda Rusya’da malın taşımasında partilerin azalmasına doğru bir eğilim gözetilmekte.

Bu trend son derece mantıklıdır çünkü firmalar büyük mal partileri seyrek almaya sıkça küçük partileri almaya tercih etmekteler. Böylece kombine taşımacılık optimal seçenektir: küçük mal partileri biriktirip işleniyor sonra da belirli istikamete giden tek bir nakliye aracına yükleniyor.

Parsiyel taşımacılığın gerçekleştiği şema birkaç aşamadan ibarettir. İlk başta yükler işletilip daha sonraki taşınmaya hazırlandığı birleştirme deposunda birikmekte. Paralel olarak da uzmanlar tüm ilgili belgelerin düzenlemesi ile ilgilenmektedirler. Mal birikip düzenleme işlemleri yapıldıktan sonra nakliye şirketinin kabul deposuna gönderilmekte. Eğer bu esnada mal gümrükten geçiyor ise gümrükleme süreci da söz konusudur. Nakliye şirketinin deposunda mal sınıflandırılıp alıcılarına gönderilir.

Bellidir ki olağan nakliye sürecinde yükün asgari kilo sınırı konulmaktadır dolayısıyla normal’ şartlarda az miktarda malın taşınması ekonomik açıdan zararlı olmaktadır. Tüm konteynırın navlun fiyatı taşınan malın fiyatını kat kat aşabilir. “Parsiyel taşımacılık” hizmeti malın herhangi ebat ya da kilosu fark etmeksizin nerdeyse her etapta tasarruf sağlayarak taşınabilmesini sağlamaktadır.

Örneğin kombine yükün içinde malı olan her müşteri için navlun giderleri düşmekte. Bununla beraber parsiyel mal kullanımı hem emek tasarrufunu sağlamakta hem de şirketin faaliyet alanını genişletmektedir küçük parti mal taşıması muhtemel müşteri sayısını yükseltmekte.

Küçük çaplı işletmeler için parsiyel nakliyecilik en tasarruflu nakliye yöntemidir.

Nakliye giderleri ayrı konteynır ya da TIR vasıtası ile taşımaya göre çok daha düşük;
Tek aracın içinde farklı türlerden mal bulunabilir; Şirket sevkiyatı karlı kılmak için büyük parti biriktirmek zorunda değil. Aynı aracın içinde birkaç alıcıya ait ürünler; taşınabilir; Bu yöntemi seçtiğiniz zaman malınızın aracın içinde kapsadığı yer kadar masrafınız olmakta.

Parsiyel malınızı taşıyacak şirketi seçerken tercihiniz hem depolama hizmetlerini sunan ve malların gönderilmeden önce muhafaza edildiği biriktirme depoları olan firmalardan yana olmalıdır.

RCS müşterilerinin hizmetine Türkiye, İtalya, Suriye, Çin, Almanya, Estonya, Finlandiya ve ABD topraklarında otoyol, deniz ve havalimanlarına yakın bulunan depolarını sunmaktadır.

RCS - kaliteli depolama hizmetleri, güzergahın planlamasına profesyonel yaklaşım, modern donanım, devamlı denetim, ayrıca kapıya teslimatı gerçekleştirme imkanı gibi özellikleri işe tarif edilebilir.

RCS Logistics Servisleri:

  • Express Kurye Taşımacılığı
  • Parsiyel Kargo Taşımacılığı
  • İthalat Hizmetleri
  • Gümrükleme Hizmetleri
  • Karayolu Taşımacılığı
  • Gümrükleme Hizmetleri
  • Hava Kargo Taşımacılığı
  • Proje Taşımacılığı

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz 0212 662 00 31

Kampanya ve fırsatlarımızı anlık olarak takip edebilirsiniz. Lokasyonlar Sizi Dinliyoruz Skype:ruscotr İş Başvuruları

© 2002 - 2012 RCS Logistics Limited. All rights reserved.